26.09.07 EČ 3.spēle : Latvija – Čehija

26.09.07 EČ 3.spēle : Latvija – Čehija 44:70 tvLIVE-krogs
komentāri: delfi , esp , tvne.


---


Pārpublicēts raksts

28.09.07 laikraksts Diena
Atpakaļ savā svara kategorijā
Ivo Jirgens Vasto

Treneris sola, ka tādi rezultāti kā pret Čehiju vairs neatkārtosies

Smagais un nepatīkamais zaudējums Čehijai 44:70 Latvijas dāmu basketbola izlasē nav būtiski ietekmējis nospraustos mērķus un noskaņojumu, tomēr lieku reizi atgādinājis par trūkumiem spēlē, kuru novēršanai laika atlicis pavisam maz. "Tagad spēles notiks katru otro dienu, un es ceru, ka spēsim pienācīgi sagatavoties katram atsevišķam mačam. Ticu un ceru, ka tādi rezultāti kā pret Čehiju vairs neatkārtosies," sola Ainars Zvirgzdiņš.

Bez variantiem

Spēles gaita: 2:8 (4.min.), 11:11 (8.), 11:20 (13.), 15:30 (17.), 19:35 (19.), 29:37 (22.), 29:46 (25.), 33:60 (33.), 38:64 (37.), 44:70.

Optimistiskākās prognozes par centieniem parādīt zobus vienām no čempionāta favorītēm tika izgaisinātas jau pirmajās minūtēs. Faktiski visas spēles gaitā bija tikai divas īsas epizodes, kad Latvijas basketbolistes ļāva cerēt uz nopietnas cīņas izrādīšanu. Pirmās ceturtdaļas vidū, kad ar Tāres un Jansones iesaistīšanos aktivizējās Latvijas izlases uzbrukums un vienīgo reizi mačā izdevās panākt neizšķirtu (11:11). Un otrā puslaika sakumā, kad Jansones un Jēkabsones (divatā viņas savāca divas trešdaļas komandas punktu) precīzie metieni uz mirkli ļāva samazināt starpību rezultātā. Pārējā laikā slaido, ātro un individuāli meistarīgo pretinieču pārsvars šaubas neradīja. Īpaši cīņā pie groziem un metienu precizitātē, kur vizuālo iespaidu uzskatāmi papildina statistika (atlēkušās bumbas 27:43, metieni no spēles 29% pret 48%). "Katrs nerealizēts metiens čehietēm deva papildu stimulu turpināt mūsu sagraušanu," bija spiests konstatēt Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš. Tiesa, Čehijas izlases vadītājs Jans Bobrovskis atzina, ka šī bijusi pagaidām labākā viņa komandas spēle turnīrā, un īpaši uzteica savējās par centību sava groza sargāšanā. "Žēl, ka starpība beigās bija tik liela un pašas guvām tikai 44 punktus. Daudz spēka aizgāja, cīnoties aizsardzībā. Uzbrukumā ne vienmēr izpildījām trenera prasību spēlēt ilgi. Čehietēm brīvie metieni iekrita, bet mums ne," sagrāves iemeslus uzskaitīja Anete Jēkabsone–Žogota.


Latvija pret Čehiju

Santa Dreimane 14 min., 0 p.
Bija centīga aizsardzībā, taču uzbrukumā ieguldījums sanāca pieticīgs.

Zane Eglīte 15 min., 0 p., 3 atl., 3 kļ.
Nebija tik aktīva un efektīva, kā iepriekšējās spēlēs. Otrā puslaika lielāko daļu pavadīja starp rezervistēm.

Zane Tamane 13 min., 4 p.
Guva pirmos četrus punktus komandas labā, taču vēlāk "pazuda" uzbrukumā un arī neveiksmīgi darbojās aizsardzībā.

Gunta Baško 23 min., 4 p., 4 atl., 2 kļ.
Centās būt aktīva metienos no distances un caurgājienos, bet precizitātes trūkums (no spēles 2/11) laupīja rezultātu.

Liene Jansone 36 min., 13 p., 4 atl.
Aizvadīja labāko spēli turnīrā. Bija viena no retajām, kas kaut ko iespēja uzbrukumā (3p. — 3/7), iespēju robežās nocīnījās aizsardzībā.

Ieva Tāre 31 min., 2 p., 2 atl., 2 piesp., 2 pārķ., 2 kļ.
Daudz spēka veltīja spēlei aizsardzībā. Bija aktīvāka nekā iepriekšējās spēlēs uzbrukumā, diemžēl ne visai produktīva.

Ieva Kubliņa 21 min., 2 p., 5 atl., 2 kļ.
Aktīvākā no komandas cīņā pie groziem, tomēr bieži zaudēja slaido čehiešu pārspēkam. Precizitātes trūkums liek domāt par pašpārliecinātības trūkumu.

Anete Jēkabsone 36 min., 17 p., 5 piesp., 3 atl., 2 kļ.
Vienatnē centās glābt buksējošo Latvijas izlases uzbrukumu, taču nespēja atkārtot iepriekšējās dienas varoņdarbus (metieni 5/17).

Aija Brumermane 9 min., 2 p.
Nespēja pastiprināt Latvijas izlases spēli zem groziem.

Ilze Ose–Hlebovicka. Iesildoties savainoja potīti un laukumā neizgāja.

Anita Teilāne. Nespēlēja, trenera lēmums.

Dita Krumberga. Nespēlēja, trenera lēmums.


---


Pārpublicēts raksts
28.09.07 Latvijas Avīze
Sagrāve nemazina izredzes
Māris Siliņš

Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionātā A apakšgrupas trešajā spēlē Itālijas pilsētā Vasto ar 44:70 zaudēja Čehijas valstsvienībai un finālturnīra otro posmu sāks šovakar pret lietuvietēm. Uzvaras pirmajās divās spēlēs mūsējām nelika plēsties pušu apakšgrupas pēdējā mačā pret Eiropas čempionēm čehietēm, taču domu par apzinātu spēku taupīšanu vai necīnīšanos komandā neesot bijis. Šai spēlei bija jākļūst par katalizatoru, vai Latvijas izlase spēj sajaukt arī favorītu kārtis. Izskatās, ka ne.

Ķirbja kariete?

Pirms pāris gadiem mūsu basketbolistes uz Eiropas čempionāta skatuves uznāca kā pelnrušķītes, turpretī šoreiz Latvijas izlases spēles kvalitāte pēdējos divos mačos arvien biežāk likusi atcerēties par ķirbja karieti. ''Žēl, ka zaudējām ar tik lielu punktu starpību, tomēr jāatzīst, ka pretī bija ļoti stipra komanda. Nespējām realizēt metienus no brīvām pozīcijām, bet katra mūsu neveiksme deva pretiniecēm papildu stimulu mūs sagraut. Uzdevumu iekļūt nākamajā kārtā esam izpildījuši, tagad spēles sekos ar dienas intervālu un mums būs vairāk laika sagatavoties katrām konkrētajām pretiniecēm. Ceru un ticu, ka šādi rezultāti neatkārtosies,'' pēc smagā zaudējuma čehietēm solīja Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš. Lai nu kā, bet uzdevums iekļūt nākamajā kārtā patiešām ir izpildīts, turklāt līdzi ņemtā uzvara pret Turciju mums ļauj cerīgi skatīties ceturtdaļfināla virzienā. Sagrāvei pret Čehiju otrā posma vietu sadalē Latvijas izlasei acīmredzot nebūs būtiskas nozīmes.

Cīņa ilga ceturtdaļu.

Latvijas un Čehijas izlašu spēlē mūsējās pirmajos divos uzbrukumos kļūdījās piespēlēs (Zane Eglīte un Gunta Baško), divreiz nesekmīgi uzbruka Anete Jēkabsone-Žogota un uzreiz nācās nokļūt zaudētājās ar 0:6. Mūsējo sniegumu zem groziem mazliet sapurināja Liene Jansone un Zane Tamane, septītajā minūtē panākot 11:11, taču tas bija vienīgais prieka brīdis šajā spēlē. Kā to sāka, tā arī turpināja.

Kļūdu gan nebija pārāk daudz, taču nevarība sakarīgā uzbrukumu pabeigšanā par sevi atgādināja ik pa brīdim. Gluži tāpat kā pārbaudes turnīrā Rīgā šoreiz latvietes meta garām pat no groza apakšas, zaudēja cīņā par atlēkušajām bumbām un, citējot Eiropas čempionāta mājas lapu: čehu lokomotīve kā uzņēma ātrumu, tā aizbrauca neapstājoties. Otrajā puslaikā Eiropas čempioņu treneri deva iespēju uzspēlēt visām savām basketbolistēm – vai uz tāda fona Jansoni un Jēkabsoni-Žogotu vajadzēja mocīt 37 un 36 minūtes? Tikmēr Aijai Brumermanei šajā basketbola skolā tikai deviņas minūtes, bet Ilze Ose-Hlebovicka, Anita Teilāne un Dita Krumberga vispār netika laukumā.


---Pārpublicēts raksts
27.09.07 laikraksts Diena
Basketbolistes ar domām otrajā posmā
Ivo Jirgens Vasto

Veiksmīgi aizvadītās Eiropas čempionāta pirmās divas spēles Latvijas dāmu basketbola izlasei A apakšgrupas spēli pret Čehiju ļāva aizvadīt, jau domājot par turnīra turpmāko gaitu. Ceturtdien Eiropas čempionātā ir brīvdiena, bet piektdien sāksies otrā posma spēles un cīņa par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Jau zināms, ka Latvijas izlases pretinieces būs Beļģijas, Lietuvas un Vācijas basketbolistes. Spēļu kalendārs kļuva zināms vakar pirms pusnakts, kad bija beigušies pēdējie apakšgrupu mači.

Trešdienas vēlā vakara spēlei Latvijas izlase gatavojās, rīta treniņā pieslīpējot uzbrukuma kombinācijas un piešaudot pagaidām ne visai paklausīgos Vasto sporta zāles grozus. Attieksmi pret maču ar Čehiju, pēc izlases treneru vārdiem, bija jānosaka cīņas gaitai. Skaidrs, ka lieka uzvara, ko ņemt līdzi uz otro posmu, lieti noderētu. Taču arī par katru cenu rauties pušu, riskējot ar spēlētāju veselību un iespējamu pārslodzi, nebija neviena interesēs. Starp citu, pārāk lielam uztraukumam par Latvijas meiteņu veselības stāvokli tomēr nevajadzētu būt. Vīruss komandā ceļojot gan, un cīņu ar to neveicina no rītiem diezgan drēgnie mitekļi. Tomēr nevienai no basketbolistēm veselības problēmas šobrīd neesot tādas, lai būtiski ietekmētu spēles līmeni.

Latvijas izlases treneru korpuss arī jau sācis darbu pie gaidāmo pretinieču izpētīšanas - gan pētot spēļu protokolus, gan skatot maču videoierakstus. Atšķirībā no A grupas, kur trešās vietas ieguvējas kļuva zināmas Turcijas un Izraēlas savstarpējā cīņā, B grupā jau pēc divām kārtām bija noskaidrotas tās trīs komandas, kas turpinās cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Beļģijas izlase labi iepazīta gan pirms gada notikušajās kvalifikācijas turnīra spēlēs, gan pārbaudes turnīrā nedēļu pirms Eiropas čempionāta (pēdējā pieredze gan bija bēdīga - 60:75). Lietuva, palikusi bez savas ilggadējās līderes Jurgitas Štreimikītes un vēl vairākām svarīgām spēlētājām (Bimbaite, Virbickiene), gan sagatavošanās ciklu, gan pirmās spēles Itālijā aizvadījusi bez spožuma - īpaši problēmas esot jūtamas uzbrukumā. Savukārt Vācijas spēks jau tradicionāli meklējams atlētismā un Lindas Frēlihas punktu gūšanas prasmē. Katrā ziņā neviena no trim komandām Eiropas pašai spicei nepieder.

---


PIRMS SPĒLES.
espSyriana...
Jumtalap
a : Izredzes uzvarēt ļoti samazina mūsējo veselības stāvoklis, savukārt pašas čehietes nav tik ņemamas kā likās pirms šī turnīra...


---


16.05.07
Čehijas izlasē vairs nespēlēs basketbolistes ar WNBA pieredzi

Nesen par karjeras beigšanu izlasē paziņoja Klimesova, bet tagad fiba rakstā ir apstiprināts, ka arī Pavlickova izlasē vairs nespēlēs. EČ-2005 Zelta metiena autore Nemcova beidza karjeru veselības un gadu dēļ jau 2005/2006 sezonā. Savukārt, 35-gadīgā Vodickova 2006/2007 sezonā nespēlēja traumas dēļ un turklāt tagad viņa ir stāvoklī. Iepriekšminētās 4 basketbolistes ir vienīgās čehietes ar WNBA pieredzi.

Čehijas projekts – 2007 vs Latvijas pretčehu projekts – 2007
PG Machova 79,182 PG Baško 80,181 & Babkina 89,174
SG Viteckova 82,190 SG Jēkabsone 83,177
SF Vesela 83,194 SF Jansone 81,188 & Tāre 74,185
PF Vecerova 79,194 PF Kubliņa 82,193
C Kulichova 84,198 C Tamane 83,199

Iepriekš Čehijas varenību garantēja 8 spēlētāju ļoti garie augumi... Bet šodien jau ir grūti nosaukt kādu čehu pamatpiecinieka pūtinātāju, savukārt mums divas nopietnas pūtinātājas mierīgi varētu būt... Varbūt, ka varam paņemt! Lai nu kā, bet garas viņas izskatās nežēlīgi... Galvās mūsējām ir smagums, kas atgādina, ka šīs nekad čehietes nekad nav izdevies uzvarēt arī u-vecumā... Tomēr čehu garais gals Kulichova–Vecerova varētu būt pārāk smagnējs... Mūsu Teilāne (Tamane) 2005.gadā ar tā laika čehu rezervisti Kuļičovu tika galā vēsi!


---