preJumtalapas 1. tikšanās ar Baško

14.07.11

Pirms 2004. gada tagadējais Jumtalapas vecis neklātienē fanoja par dažādām komandām dažādos sporta veidos.

Latvijas Sieviešu basketbola izlases Dream Team veidošanās priekšnojauta radās u21 PČ-2003 laikā. Savukārt 2004. gada pavasarī nāca apskaidrība, ka tieši Sieviešu basketbola izlase būs mūsu valsts perspektīvākā izlase. Tāpēc sekoja nodoms pievērsties tikai Sieviešu basketbola izlasei.

Pārbaudes spēle Lietuvas pilsētiņā Anīkšos (21.08.04 Latvija - Ukraina 75:77) bija pirmā sporta spēle, ko tagadējais Jumtalapas vecis jebkad ir redzējis klātienē. Pirms braukšanas uz Lietuvu bija zināmas bažas, vai uz tādām lielizmēra sportistēm varēs skatīties, bet galu galā nebija tik traki.

Anīkšu pārbaudes turnīra vienā spēlē sagadījās tā, ka tribīnē ar viena krēsla atsarpi apsēdās Gunta Baško. Sajūtas bija trauksmainas - tāda jaunā zvaigzne un tik tuvu - sirds dauzījās kā negudra!
Paslepus lūrot uz topošo zvaigzni, sanāca apstulbums, jo viņai bija koši krāsoti kāju nagi un biksiņas ar sarkanām sirsniņām...
Tāda krāšņa bilde jocīgi kontrastēja ar ambiciozās basketbolistes derdzīgo purpināšanu par notikumiem uz laukuma (tobrīd spēlēja ukrainietes ar somietēm vai lietuvietēm).

2004. gada rudenī piedzima Jumtalapa, lai sekotu Latvijas valsts labākajai sporta komandai.

pēc vairāku zvaigžņu aiziešanas no Sieviešu izlases
2011. gada vasarā
šis stāsts teju ir beidzies