Kā tikt pie laba 1. līguma ārzemēs?

26.08.11

Līgumu jomā tagad situācija mūsu sieviešu basketbolā ir līdzīga kā pirms 6 gadiem, kad Latvijā nebija nopietna līmeņa klubu. Šobrīd spēlētājām vairs nav iespējas pašmāju klubā sevi parādīt uz Eiropas skatuves. Turklāt pēdējais daudzmaz labais produkts no amerikāņu koledžas iznāca ārā tālajā 2007. gadā. Šodien mūsu spēlētāju vienīgā perspektīva ir līgums ārzemēs. Bet kā tikt pie laba 1. līguma ārzemēs?
Apskatīsim vēsturisko pieredzi.

2011 - Kristīne Kārkliņa - Cadi La Seu ESP
Tagad ir noskaidrojies, ka februārī viņai izdevās uzost TTT grimšanu. Sniegums izlasē un Eirolīgā viņai dāvāja iespēju tikt pie laba līguma ārzemēs, un viņa to veikli izmantoja.

2010 - Sabīne Niedola - Nantes FRA
u20 EČ-2010 viņai bija lieliska statistika, tāpēc ienācās pietiekami daudz piedāvājumu, lai izvēlētos sev tīkamāko. Diemžēl pēc pirmās ārzemju sezonas viņai būs grūtāk tikt pie laba līguma.

2010 - Aija Brumermane - Mondeville FRA
Sniegums izlasē un Eirolīgā viņai dāvāja iespēju tikt pie laba līguma ārzemēs. Arī pēc pirmās ārzemju sezonas viņa ir noslēgusi labu līgumu.

2009 - Elīna Babkina - Challes FRA
u20 EČ-2009 viņai bija lieliska statistika, tāpēc iepriekšējā sezonā piedzīvotā deklasācija viņai netraucēja tikt pie laba līguma. Pēc neizteiksmīgās pirmās ārzemju sezonas pēc tam atkal tika labā klubā, jo tas bija viņu noskatījis jau u20 izlasē.

2008 - Aija Putniņa - Olesa ESP
u20 EČ-2007 viņai bija ļoti laba statistika, tāpēc ienāca piedāvājumi no ārzemju klubiem. Putniņa izšķīrās par radikālu soli un pameta amerikāņu koledžu, lai sāktu profesionālu basketbolistes karjeru. Koledžā viņai spēle negāja - un ja tā turpinātos, tad pēc absolvēšanas viņa vairs nebūtu nebūtu iekārojama labā klubā.

2007 - Dita Krumberga - Ruzomberok SVK
Amerikāņu koledžas pēdējā gadā viņai bija ļoti laba statistika. Tomēr tajā vasarā izlasē viņa neparādīja pietiekamu parspektīvu, varbūt tāpēc pirmo līgumu par labu ir grūti nosaukt. Kopš tā laika ārzemju klubā vairs nav spēlējusi. Tagad tikt labā ārzemju darbā būs ļoti sarežģīti, jo ar Eirolīgā viņa bija švaka.

2007 - Lāma Jēkabsone - Phard Napoli ITA
Amerikāņu koledžas pēdējā gadā viņai bija ļoti laba statistika. Pēc tam bija tuvu WNBA draftam. Tāpēc izdevās tikt pie laba pirmā līguma. Personisku iemeslu dēļ profesionālā karjera neizdevās un aprāvās.

2006 - Zane Tamane - Barcelona ESP
Amerikāņu koledžā viņai bija lieliska statistika. Bija pamatotas cerības uz WNBA drafta 1. kārtu. Tika draftēta un spēlēja WNBA. Pēc tam izvēlējās tīkamāko no daudzajiem piedāvājumiem Eiropā.

2004 - Liene Jansone - Hapoel Haifa ISR
Amerikāņu koledžā viņai bija ļoti laba statistika. Tomēr pēdējā gadā salauza roku un par WNBA bija jāaizmirst. Roka saauga un dabūja labu līgumu Eiropā.

2004 - Ieva Kubliņa - DKSK HUN
Amerikāņu koledžā viņa spēlēja topkonferencē, bija ļoti laba statistika. Tika draftēta WNBA. Talantīgai basketbolistei nebija problēmu dabūt labu līgumu Eiropā.

2003 - Gunta Baško - Ramat Hasharon ISR
Amerikāņu koledžā lielākoties spēlēja PF pozīcijā, bet pēdējā gadā darbojās kā PG, tāpēc pirms absolvēšanas viņas statistika bija ļoti laba, bet ne tik spoža kā iepriekšējā sezonā. Universālai un talantīgai basketbolistei nebija problēmu dabūt labu līgumu Eiropā.

2003 - Anda Eibele - Spartak M. reg RUS
U-izlasēs viņa nav spīdējusi. Tāpēc nav saprotams, kā
pēc u21 PČ-2003 viņai izdevās tikt pie laba līguma Krievijā (tolaik tas bija vidusmēra klubs). Arī tur viņa nespīdēja un karjeras līkne konsekventi gāja lejup līdz pat Kiprai 2006. Pēc tam ārzemju klubā vairs nav spēlējusi.

2003 - Elīna Dillone - Toulouse FRA
Pēc u21 PČ-2003 viņa ļoti riskēja un 18 gadu vecumā devās uz ļoti spēcīgu līgu. Tomēr talants viņai nebija tik liels. Nosēdēja uz soliņa un bēdīga atgriezās mājās.

2002 - Anete Jēkabsone - Mondeville FRA
18 gadu vecumā jau bija vadošā spēlētāja pieaugušo izlasē - EČ kvalifikācijā - 28 pts vs BLR , 21 pts vs SVK . 19 gadu vecumā lieliska statistika u20 EČ-2002 . Tādu talantu Eiropa nevarēja palaist garām. 19 gadu vecumā savā pirmajā ārzemju sezonā uzreiz kļuva par vienu no labākajām spēlētājām Francijas līgā un Eirokausā.